Kunstactiviteiten van Art-S-Cool weer van start in Bibliotheken

11 September 2026, 09:32 uur
Den Haag & Regio
mainImage
PR

Met de start van het nieuwe schooljaar zijn ook de kunstactiviteiten van Art-S-Cool bij Bibliotheek Den Haag weer gestart. Kinderen kunnen na schooltijd op verschillende locaties van Bibliotheek Den Haag gratis deelnemen aan kunstlessen en creatieve workshops. De activiteiten worden mogelijk gemaakt door Fonds 1818 en Stichting Zabawas.

Tijdens de lessen maken kinderen kennis met verschillende kunstvormen en materialen. Ze tekenen, schilderen, bouwen en knutselen onder begeleiding van kunstenaars van Art-S-Cool. Zo ontdekken zij spelenderwijs hun creativiteit en ontwikkelen zij nieuwe vaardigheden. 

De activiteiten vinden onder meer plaats in Bibliotheek Bouwlust, Bibliotheek Transvaalkwartier, Bibliotheek Escamp en Bij Betje. Ook dit schooljaar verwachten Bibliotheek Den Haag en Art-S-Cool weer honderden kinderen kennis te laten maken met kunst en cultuur dicht bij huis.

Talenten ontdekken

"Sinds onze oprichting in 2011 werkt Art-S-Cool graag samen met bibliotheken", zegt artistiek directeur Laura van Eenden van Art-S-Cool. "Dit zijn immers dé lokale en laagdrempelige ontmoetingsplekken waar buurtkinderen en hun ouders komen."

Ook Sam Hermans, directeur van Bibliotheek Den Haag, is blij met de samenwerking. "Nieuwsgierig zijn, ontdekken en jezelf ontwikkelen begint vaak met iets uitproberen. Het is mooi dat kinderen ook dit schooljaar weer in de bibliotheek terechtkunnen om creatief aan de slag te gaan en nieuwe talenten te ontdekken."